Gymnázium Jana Šabršuly s.r.o.

Slezská 850, Orlová – Poruba, 735 14, tel.: 776 200 538, e-mail: adamus@linguistic.cz


Gymnázium Jana Šabršuly s.r.o.
  •  

Zde jsou reakce žáků na baletní představení Poslední samuraj v Divadle Jiřího Myrona (2. 10. 2013):

Představení Poslední Samuraj bylo jako balet zpracováno dobře, moc se mi líbila taneční stránka představení, nicméně bez přečtení děje před shlédnutím bych tomu moc nerozuměla. Hudba se mi zdála moc jednotvárná, čekala jsem větší zbarvenost.

Barbora Molatová, IV.A

Už u úvodní scény jsem se začala těšit na konec představení. Tanec byl sice pěkný, ale neposouval děj dále. Hudba byla uspávající a s doprovodem barevných světel představení působilo velmi únavně.

Tereza Šotkovská, IV.A

Představení jako takové se mi moc nelíbilo, děj bych nepochopila vůbec, kdybych si před tím nepřečetla, o čem představení bude. Také se mi nelíbila hudba, která byla monotónní a jednotvárná. Možná i pro to, že jsem nijak nebyla vtažena do děje a nijak zvlášť mě hra nebavila, mi přišlo, že bylo přestavení velmi zdlouhavé. Jako pozitiva musím vyzdvihnout hlavní hrdinku příběhu Sakuru, která svou roli zahrála podle mě nejlépe a jako další také balet jako tanec.

Kristýna Gröbnerová, IV.A

Představení Poslední samuraj v divadle Jiřího Myrona mě bohužel nijak zvlášť nenadchlo. Herci sice odvedli skvělý výkon, ale děj mi připadal chaotický a občas jsem se ztrácela. Kdybych neviděla film, tak ani nevím o čem děj je.

Nikola Zrostlíková, IV.A

Ačkoli oskarový skladatel filmových melodií Ryuichi Sakamoto odvedl opravdu brilantní práci, pořád se našlo něco, co nebylo zrovna perfektní. Jelikož je tento balet plný pomalých a technicky náročných pasáží, bylo jednoduché udělat chybu. Občas se stalo, že tanečníci pokulhávali za rytmem nebo nebyli synchronizováni. To však ale vyrovnaly skvělé výkony párových a sólových tanečníku. Dalším kladem byl bohatý a propracovaný děj, oplývající vášní a nečekanými zvraty. Navíc bylo celé dílo obohaceno o tradiční bojové umění dálného východu, což dalo představení jedinečný nádech. A ačkoli se může zdát, že motiv nešťastné lásky je v dnešní době klišé, autorovi se povedlo tyto předsudky rozbít a tím dát život úžasnému příběhu

Michal Pazdera, III. A

Představení bych dala 5 z 10 bodů. Určitě nelituji, že jsem tento balet zhlédla, nejvíc se mi líbil závěr, který byl skvělý. Úžasná hudba, která provázela celé představení byla určitě efektivní. Jsem ráda, že jsem šla a těším se na další kulturní akci.

Veronika Kožušníková, III. A

Představení se mi moc líbilo, bylo zajímavé a poutavé. Zaujal mě děj, který sice ze začátku působil chaoticky, ale měl zajímavý konec. Nejvíce se mi však líbila taneční choreografie a přesné vyjádření všech pocitů, které tanečníci museli vyjádřit nezvyklým způsobem.

Markéta Michalíková, III. A

Představení bylo sice nezáživné, ale baletní výkony byly úchvatné. Hlavně díky tanečním prvkům bych představení dala 7 bodů z 10.

Dominika Kubátková, III. A

Baletní představení Poslední samuraj bych doporučila divákovi, který zbožňuje tanec, protože toto dvouhodinové představení bylo ryze o tanci. Osobně jsem nejvíce zbystřela u scény, kde ladnými pohyby vzájemně poletoval zamilovaný pár, to bylo velmi dojímavé. Přestože v příběhu nezvítězila mladá láska, celkově ji tam určitě nebylo málo.

Lucie Czillingová, III. A

Divadelní představení hodnotím kladně, dávám 8 bodů z 10. Líbilo se mi celkové zpracování i výkony herců. Dva body jsem ubral, protože se v představení objevilo pár nudných scén, které nedokázaly zaujmout mou pozornost. Ale zato musím vyzdvihnout závěrečnou scénu, která mne zaujala a dokázala zaujmout mou pozornost až do úplného konce.

Tomáš Žažo, III. A

Představení Poslední samuraj mě moc nezaujalo, nedokázalo mě vtáhnout do děje a celkový dojem byl spíše negativní. První část představení se neuvěřitelně vlekla, zato ale část druhá se mi moc líbila, protože byla dynamičtější. Nemyslím si, že by herci byli nedostateční, avšak balet není a určitě nebude můj oblíbený žánr, a proto si příště zjistím více o hře na kterou se chystám.

Jakub Ježíšek, III. A

Abych byl upřímná, toto představení mě nikterak neoslovilo. Byl jsem na baletu vůbec poprvé a asi jsem čekal více. Není třeba házet všechny představení tohoto žánru do jednoho pytle, proto netvrdím, že tomuto žánru už nedám šanci. Pravděpodobně to ale nebude můj šálek kávy. Musím ale říct, že představení působilo esteticky dobře. Snad jen po chvíli omrzelo.

Ondřej Učeň, III. A

Mám velice kladný vztah k tanci, sportu a co se hudby týče. Baletní ztvárnění Posledního samuraje mělo historický děj, obsahující milostný příběh mořeplavce k japonské dívce. Choreografie působily zajímavě, ale vytkla bych jim opakovanost. Dle mého názoru by se choreografie dala více rozvinout a propracovat. Pro zvláštnost byly přidány prvky z bojového umění. Co se mi nelíbilo, byly přecházející děje, kdy z pohledu diváka nebylo možné děj rozpoznat. I tak to v každém případě beru jako příjemný kulturní zážitek a má láska k tanci stále roste

Sára Barboríková, III. A

Minimalismus, čistota, opravdovost a… síla. Tak by se dal charakterizovat baletní představení Poslední Samuraj. Na představení mne nejvíc uchvátili kostýmy tanečníku a jejich celkový výkon.

Lenka Stuchlíková, III. A

8 z 10, tak u mě představení Poslední samuraj obstálo. Jelikož jsem fanynkou párového baletu, scény ve kterých vystupovalo více lidí mne moc nezaujaly, zato párový tanec hlavních postav mě opravdu dojal. Byl plný lásky a vášně, kterou dokázali pomocí pohybu předat obecenstvu.

Petra Kondziolková, III. A

Představení na mne působilo poněkud abstraktně a zmateně. Přiznám se , že  jsem nepochopil děj zhruba prvních 10 minut, proto se mi představení líbilo trochu míň. Velmi si , ale cením snahy herců o krásný balet a ,ikdyž na mě představení působilo poněkud nevýrazně a nedokázalo mě oslovit. Proto toto představení hodnotím zcela průměrně.

Ondřej Fojt, III. A

Dle mého názoru se tohle divadelní představení dostane mezi nejoblíbenější představení věrných fanoušků chodících do divadla.

Herci měli bezchybně sesynchronizován tanec, který  místy přecházel v improvizaci. Nejvíce by se mohlo ocenit to, že se herci vcítili do svých rolí a bylo na nich poznat, že je to baví a hrají pro radost. Cílem divadelní hry bylo zachytit, jak v dnešní době můžeme brát lásku, sílu peněz a moci, nevěru a v neposlední řadě smrt. Herci podle jejich výstupu prodali svůj talent nanejvýš a mnohé z nás tím stačili ohromit.

Michaela P., I. A

Jsem ráda, že jsem na tohle představení mohla jít, protože bylo záživné. Pro mě jako tanečníka to bylo velmi pěkné. Nejvíce se mi líbilo, jak tanečníci podali daný příběh, a to bez slov, ale pouze svými pohyby. Také bylo velmi pěkně propracované a chvílemi jsem si připadala, jako ve filmu. Určitě by jsem šla na tento příběh znovu. Kdo má rád divadlo a tanec, určitě by jsem mu vřele doporučila tohle. 

Anne-Maria Kauerová, I. A

Na představení jsem se těšila nejen, že se mi balet líbí, ale tanci se sama věnuji. Moc se mi líbila vymyšlená choreografie a kostýmy. Šlo vidět, že tanečníci si dali velice záležet a tvrdě pracovali. Také mě překvapilo vystoupení mužů, do kterých bych neřekla, že dokážou být tak pružní. Ostatní věci jako hudba, osvětlení, rekvizity a kostýmy byly naprosto dokonalé. Těším se na další představení.
Benešová Vendula, I.A

Divadlo mě velice bavilo. Velký obdiv u mě mají baletky. Divadelní hra mě velice zaujala a doufám, že na baletu jsem nebyla naposledy. Bylo to nejlepší a nejhezčí představení, které jsem kdy viděla.

Gabriela Brůžová, I. A 

 
Novinky
Důležitá sdělení