Gymnázium Jana Šabršuly s.r.o.

Slezská 850, Orlová – Poruba, 735 14, tel.: 776 200 538, e-mail: adamus@linguistic.cz


Gymnázium Jana Šabršuly s.r.o.
  •  

Kouzelná Paříž

O Paříži se píše, že je to nádherné město a nejeden člověk by ji rád navštívil. My jsme dostali tuto příležitost prostřednictvím poznávacího zájezdu, který se konal 7.- 10.5.2009.

První den byl věnován přejezdu do Paříže, přes Německo. Večer jsme se ubytovali a netrpělivě čekali na ráno, kdy budeme moci zamířit do srdce Paříže.

Druhý den jsme navštívili některé památky jako Vítězný oblouk, Champs-Elyseés, Trocadero. Opravdu obrovským zážitkem byl výhled z Eiffelovy věže.

Třetí den našeho zájezdu jsme věnovali Versailes . Dopoledne jsme se prošli v nádherných zahradách a nechali se unášet atmosférou Versailského zámku. Někteří z nás využili i jízdy vláčkem k Malému a Velkému Trianonu. Odpoledne jsme jeli na okružní jízdu po bulvárech Montmartru se slavnými varietními lokály jako Moulin Rouge, navštívili jsme baziliku Sacre Coeur, náměstí Pigalle a jiné skvosty Paříže.

Čtvrtý den jsme měli možnost shlédnout moderní čtvrť La Defence, která se skládá z vice než 20 mrakodrapů různých tvarů, Latinskou čtvrť, slavnou katedrálu Notre Dame, Centre Pompidou. Někteří z nás pokukovali po univerzitě Sorbona a možná uvažovali, jaké to bude, až zde jednou budou studovat. Na závěr jsme si nenechali ujít návštěvu Louvru se světoznámými sbírkami jako Mona Lisa, Venuše z Milo a dalšími slavnými díly evropských velikánů.

Ve večerních hodinách jsme se vraceli plni dojmů zpět domů a přemýšleli o tom, kdy se sem zase vrátíme. Nejen že jsme poznali plno nádherných a zajímavých míst, ale rovněž jsme celou dobu konverzovali ve francouzštině a mohli tak lépe vstřebat atmosféru celé Paříže.

Takže Au revoir, Paris!

 

 
Novinky
Důležitá sdělení