Gymnázium Jana Šabršuly s.r.o.

Slezská 850, Orlová – Poruba, 735 14, tel.: 776 200 538, e-mail: adamus@linguistic.cz


Gymnázium Jana Šabršuly s.r.o.
  •  

 Mezínárodní Vánoce

 

Poslední den před vánočními prázdninami se u nás ve škole uskutečnila velkolepá akce s názvem Mezinárodní Vánoce. Pozvali jsme na ni naše polské přátele z gymnázia ve Wodzisławu Sl. Spolu s jejich paní ředitelkou Gabrielou Niemiec dorazilo 20 polských studentů. Svou návštěvou nás poctil také ředitel Alliance française d´Ostrava, pan Xavier Lavry. Po uvítacím ceremoniálu se studenti rozdělili do skupin a navstěvovali postupně naše tématické „ateliéry“.  Tam už na ně čekali naši studenti a společně se pak podíleli např. na výrobě vánočních ozdob, vánočních přáníček, zazpívali si koledy ve všech jazycích (polsky, česky, anglicky, francouzsky), vyzkoušeli si naše tradiční vánoční zvyky a shlédli divadelní představení a panně Marii, Josefovi a Ježíškovi, které pilně nacvičili naši studenti ve francouzštině.

 

 

K tomu všemu nám neustále za okny padal sníh, což dotvářelo tu pravou vánoční atmosféru. V ateliérech vonělo jehličí i cukroví, které napekly maminky našich studentů. Všem se nám to moc líbilo a setkání jsme zakončili společným zpěvem koled.

 

 

Spokojení a nadšení studenti i profesoři byli jistě největší odměnou naší paní profesorce francouzského jazyka, Kindze Sýkorové Czakon, která celou akci zorganizovala a všem, kteří se podíleli na přípravě.

 

 

 

Názory našich studentů na akci:

 

 

- besídka byla pěkná, ateliéry byly hezky vyzdobené a vše dobře připravené. Poláci byli milí a vypadalo to, že je program zaujal. Líbil se mi i  úvod a zakončení v tělocvičně, závěrečné zpívání koled a občerstvení. Takové akce by na naší škole mohly být častěji.

 

 

- líbilo se mi to. Poznala jsem zvyky Poláků a některé se lišily od těch našich. Bylo to zábavné, poučné, i náročné. Jsem ráda, že se musela zapojit celá škola, což nás určitě dost sblížilo.

 

 

- určitě skvělá zkušenost seznámit se a  mluvit s někým jiným než Čechem. Určitě nám to přineslo nová kamarádství.

 

 

- návštěva byla fajn, obě strany si to užily

 

 

- vše bylo skvěle připravené a nachystané, Poláci měli radost a moc se jim to líbilo. Ve všech ateliérech. Divadlo nemělo chybu. Výzdoba byla nádherná.

 

 

- kdyby se to hodnotilo známkou, dala bych jedničku

 
Novinky
Důležitá sdělení