Gymnázium Jana Šabršuly s.r.o.

Slezská 850, Orlová – Poruba, 735 14, tel.: 776 200 538, e-mail: adamus@linguistic.cz


Gymnázium Jana Šabršuly s.r.o.
  •  

Studenti v Polsku  

 

V úterý 30. září 2008 proběhlo mezinárodní setkání polských, českých a francouzských studentů na jazykovém gymnáziu ve Wodzislawiu Slaskim. Polští studenti v čele s profesory připravili pro své zahraniční hosty zajímavý program.

 

Nejprve nás, studenty jazykového gymnázia Jana Šabršuly, provedli po své škole a ukázali nám pěkně zařízené studijní učebny a poté nás usadili do své jídelny, kde jsme netrpělivě očekávali příchod studentů z Francie. Jakmile dorazili, profesorka francouzštiny nám všem vysvětlila, jak vlastně dnešní den bude probíhat. Když domluvila, mezi všemi přítomnými zavládlo vzrušené brebentění. Konečně jsme se přesunuli do tělocvičny, kde nás rozdělili do pěti skupin tak, aby v každé byli Češi, Poláci a Francouzi.

 

Dostali jsme obrovský kus papíru, na který jsme měli zvěčnit to, co by nás a celou naši skupinu reprezentovalo. Nejzajímavější nebylo ani tak samotné malování, ale spíš komunikace s Francouzi, kteří samozřejmě hovořili pouze svou mateřštinou. Jediná nevýhoda byla, že jsme byli odlišné věkové kategorie, takže jsme jen těžce hledali téma k hovoru. Nakonec ale vše dobře dopadlo. Namalovali jsme svá „umělecká díla“ a pak jsme se rozutekli na občerstvení do jídelny, které pro nás připravili naši polští hostitelé. Mezitím, co jsme přijímali nové množství kalorií, probíhala mezi stoly další hra. Avšak zdálo se, že naši francouzští přátelé už jsou unavení a tak brzy odešli. Nakonec jsme zhlédli video, ve kterém polské gymnázium prezentovalo své dosavadní úspěchy, zájmy a návštěvy ciziny. Když se mezi nás vrátil i náš ztracený profesor, který byl pozván na přijímací ceremoniál nových studentů, vyrazili jsme na cestu domů.

 

Snad až přijedou oni k nám,  bude se jim u nás také líbit.

Aneta Vašutová III A

 
Novinky
Důležitá sdělení